Kredi Kartı Limit Yükseltme

/
Kredi Kartı Limit Yükseltme

Kredi kartı limit yükseltme; günümüz ekonomik şartları içerisinde bireyin kullanmak zorunda olduğu bir bankacılık ürünüdür. Kredi kartıyla alakalı olarak çıkan problemlerin en sorunlu ve büyüklükleri, kredi kartı limitleri ihtiyaçlarını karşılamayacak derecede limitin düşük olmasıdır. Bu sebepten dolayı, kredi kartı kullanıcısı, kart limitlerini yükseltmek isterler. Kredi kartı sahip olmak için bankalara başvuru yapan tüketicilere, bankalar tarafından meydana getirilen bir takım incelemeler sonucunda sunulan başlangıç ve bitiş tarihleri içinde kullanabilecekleri en yüksek miktarda para limiti çıkmaktadır. Örneğin, bir tüketicinin kredi kartı için kullanabileceği limiti üç bin Türk lirası olarak belirlenmişse, o dönem içerisinde kredi kart sahibi, en fazla üç bin Türk lirası harcama yapma hakkına sahiptir. Bu şartlar altında, birçok kişinin aklında oluşan soruların en başında kredi kartı limiti yükseltmek ne kadar zaman alır.

Kredi Kartı Limit Yükseltme İşlemleri

Kredi kartı limit yükseltme; zannedilenden daha kısa sürmektedir. Bankaların, kredi kartı limitini yükseltmek isteyen kişiler, istediği miktarın almış olduğu maaşın ya da kazancını belgeleyecek dekontların ve kredi notlarının yüksek olması gelmektedir. Bir fert, kullanmış olduğu kredi kartı limitini yükseltmek istiyorsa, elde etmiş olduğu maaş veya gelirini de aynı oranda yükselmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra, tüketici, önceki kredi kartı ödemelerini tertipli olarak yapıyorsa kredi notu yüksek olacaktır. Bu bağlamda, yalnızca 24 saat içinde bir tüketicinin hem kredi notunu yükseltmesi aynı zamanda gelirini arttırmasına olanak sağlanır. Bankaların belirlemiş olduğu bazı şartları yerine getirerek kredi kartı limit yükseltmek için bankaya bu doğrultuda talepte bulunan kişilerin bu istekleri bankaya göre değişmekle beraber ortalama yedi gün içerisinde yanıt bulmaktadır. 

Kredi Kartı Limitini Arttırmak İçin Neler Yapılmalıdır? 

Kredi kartı limitini arttırmak isteyenlerin ilk olarak bankaların hangi sebeplerle bu işleme tasdik verdiklerini bilmesi gerekir. Banka, kendi bankasına ait müşterinin kredi kartı limit arttırma talebini araştırma sonucunda banka müşterisinin gelirine ve bankanın vermiş olduğu kredi kartını kullanarak yaptığı alışverişlerin artıp artmadığına bakar. Bankanın müşterisi, kredi kartını kullanarak yaptığı düzenli alışverişlerin sayısını her ay arttırıyorsa ve daha çok limite ihtiyaç duyduğunu yetersiz limit gibi hatalar alıyorsa, kendisine banka tarafından kredi kartınızın limitini arttırmak teklifler sunacaktır. Banka müşterisinin yaptığı harcamalar ve ödemeler; bankanın belirlemiş olduğu kredi kartı limitinin kendi analiz ve sonuçlarına göre belirlediği oranda artmasını sağlayacaktır. Kredi notunun yüksek olması bu huşuları etkileyen, bir başka gerekliliktir. 

Kredi Kartı Limit Arttırma İşlemleri Nasıl Yapılır? 

Kredi kartı limit arttırma işlemleri; genel olarak ATM’ler vesilesiyle yapılmaktadır. Bir başka deyişle, banka müşterisinin başka bir banka şubesine giderek kredi kartının limitini arttırma talebinde bulunmalarına gerek ve ihtiyaç yoktur. Tüketicinin müşterisi olduğu bankanın ATM üzerinden bu işlem, çok daha kısa zamanda halledilebilmektedir. Bir tüketicinin tüm finansal detayları, KKB üzerinden tüm bankalara iletilmektedir. KKB; bireyin kredi kartı limitinin yükseltilmesindeki en büyük faktör olarak ele almaktadır. Bu bağlamda, kredi notu yükselen bir tüketicinin rahatça kredi kartı limitini yükseltebileceğini ifade etmek gerekir. 

Kredi Kartı Limit Yükseltme Taktikleri 

Kısa zamanda kredi kartı limit yükseltmek isteyen kişiler öncelikli olarak kredi kartlarıyla düzenli ve farklı tatarlarda alışveriş yapması önerilmektedir, yanı sıra, alışverişler sonucu ortaya çıkan taksitli alışverişlerinizin ödemelerini düzenli olarak yapılması tavsiye edilmektedir. Sadece, taksit ödemesi yaparken asgari meblağ yerine taksitin hepsini ödemek daha avantajlı olacaktır. Bununla beraber kredi kartı limit yükseltme talebinde bulunan banka müşterisinin aynı işlemleri defalarca yapmaması gerekir. Kredi kartlarına internet, su, doğalgaz ve elektrik gibi faturaları için otomatik ödeme talimatları vermek, limit yükseltme işlemini pozitif yönde anlamda etkiler. Bir tüketicinin maksimum iki veya üç kredi kartı olması tavsiye edilmektedir. Kredi kartı limit yükseltmek için ihtiyaç duyulan bu işlemler; 3-4 ay şeklinde bir zamana yayılabilir. Kredi kartınızın limitini yükseltmenin yollarından biri de tertipli olarak harcama yapmaktır. Bankalar azca da olsa, kartlarının kullanılmasını ve tertipli olarak ödenmesini isterler. Çünkü tertipli olarak meydana getirilen harcamanın, düzenli olarak ödenmesi borcunuza sadık olduğunuzu gösterir. Kredi kartınızın limitini yükseltemiyorsanız eğer, tertipli olarak aylık yakıt, gıda, market, gibi harcamalar yapın. Yaptığınız alışverişlerin ödemelerini kredi kartınızın son ödeme tarihinden önce yapmanız gerekmektedir. Bu sayede kolayca kredi kartı limitinizi artırabilirsiniz. Kredi kartı limit yükseltme hakkında tüm bildiklerimizi anlattık umarım faydalı olmuştur.
 

This div height required for the sticky sidebar