Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur

/
Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur

Kredi kartı artık herkesin cebinde bulunaktadır. Kredi kartı kullanan çoğu insanında kredi kartı borcu vardır. Peki, kredi kartı borcu ödenmezse ne olur? İcra gelir mi? Bankalar ödemelerini daima düzenli yapan müşterilerini çok severler. O müşterilerine özel ilgi gösterirler. Fakat her müşterinin bankaya olan kredi borcunu ödemesi düzenli olamayabiliyor. Kredi kartı borcunu ödeyen kişilerin kredi notu yükselirken, ödemelerinde düzensizlik yaşayan müşterilerin kredi sicili pek temiz olmaz.

Kredi Kartı Borcu Geciktirme

Kredi kartı borcu ödenmezse ve kredi kartı borcunu geciktiren kişiler için bankalar belli bir süre koyar. Kredi kartınızı geciktirme gibi bir durumunuz var ise bankaya bildirmeniz ve durumunuzu anlatarak bankadan ayrıcalık istemeniz ödeme zamanlamasında yenilikler istemeniz sizin yararınıza olacaktır. Öncelikle kredi borcunu ödeyemeyen kişilere ilk ay uyarı gider. Bu uyarıda borcunuzun ödenmesi gerektiğine dair mesajdır.

Kredi Kartı Borcu Kaç Ay Ödemezsem İcra Olur

Kredi kartı borcu iki ay ödenmemesi durumunda kişi banka tarafından aranır. Sürekli olarak banka; müşterisini arayarak borcunu ödemesi gerektiğini, ödenecek borç tutarını ödenmemesi durumunda yasal takibin başlatılacağını ve kredi kartının alış verişlere kapatılacağını söyler. Ayrıca kredi kartı borcu ödememesi durumunda kredi sicil notunuzda düşer.
Borcunuzu bu süre içinde hala ödeyemeyecek durumda iseniz kişi için yasal işlemler başlatılır. Eğer bankanın uzun yıllar müşterisiyseniz veya özel durumunuzu bankaya bildirirseniz banka size bir süre ayrıcalık tanıyabilir.
Kredi kartı borcu ödenmezse bankalar sırasıyla belli işlemler başlatır. Bankalar bir ay ödeme yapılmadığı zaman uyarı mesaj gönderir. İlk bir ay yasal işlem başlatmazken arda arta 2 ay kredi kart borcu ödenmemesi durumunda sıkıntılar yaşanır. 2ayın kredi borcu ödenmemesi durumun kişi banka tarafından takibe alınır. İcra takibi başladıktan sonra hala kredi borcu ödenmiyorsa icra memurları kapınızı çalabilir. Bu icra memurları kişinin yaşamını etkilemeyecek ev değerli olan eşyalardı alma hakkına sahiptir. Kişinin ödenmeyen borcuna karşılık evde değerli görülen şeyler belirlenerek eşyalara el konur. Kredi kartı borcu olan kişinin zerine bir malı var ise o mülklere ipotek konulabilir. 
Kredi kartı kullanmayı düşünenlere tavsiye olarak ödeyemeyeceğiniz kredi kartlarını kullanmayın. Bankalar size cazip kredi imkânları sunsalar da sizin gelirinize göre hesap çıkartmanız gerekir. Kredi kartı ödeyemediğiniz takdirde hakkınızda yasal işlemler başlatılabileceğini aklınızdan çıkamayın. Kredi kartı borcu ödenmezse zaman içinde büyük sorunlar meydana getirebilir

This div height required for the sticky sidebar