Ev Hanımlarına Kredi

/
Ev Hanımlarına Kredi

Ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen ev hanımlarına son yıllarda devlet tarafından destekleme maçıyla fırsatlar sunuluyor. Bir işte çalışma imkânı olmayan, ev de üretim yapan kadınlara bankalar ihtiyaç kredisi adı altında kredi, kredi kartı bankacılık hizmeti sunuyor. Bankalar ihtiyaç kredisini ayık bir geliri olmayan kişilere de veriyor.
Bankalar ev hanımlarına kredi verirken bazı şartlar arıyor. Bu şartlar şu şekildedir;
Eğer ev hanımıysanız ve bir yerde çalışmıyorsanız, Sosyal Güvenlik Kurumuna kaydınız yok ise ve ihtiyaç kredisine ihtiyacınız var ise birkaç şarta uymanız gerekmektedir. İlk olarak kredi çekecek olan ev hanımının yasal veya idari takibinin olmaması gerekiyor. Krediyi ödeyeceğinizi garantileyen gelir belgesi. Kredi verecek olan banka ihtiyaç kredisini çekecek olan kişiye birde geri ödeyeceği miktarı gelirinin yarsı kadar taksitlendirme şartı koyuyor. Bazı bankalar ipotek gösterebileceğiniz bir tapu getirmenizi isteyebilir. Eğer eşinizle ortak bir tapunuz varsa eşinizin imzası ile bankaya götürebilirsiniz.
Ev hanımlarına kredi veren bankalar
İhtiyaç kredisine ihtiyacı olan ev hanımlarına kredi veren bankalar şunlardır;

  • İş Bankası
  • Yapı Kredi
  • Cepte Teb
  • İng
  • Akbank

İhtiyaç kredisi için bankalara gitmeden internet bankacılığı aracılığı ile şubeye gitmeden kredi çekme imkânınız vardır.

Ev hanımları kredi kartı alabilir mi?

Herkesin ihtiyacı olduğu gibi ev hanımlarının da ihtiyacı oluyor. Dışarda çalışmayan ev hanımlarına bankalar, kredi kartı alma imkânı sunuyor. Ev hanımlarına verilen bu kredi kartları limitleri düşük miktarda oluyor. Eğer kredi kartı aldıktan sonra geri ödemelerini zamanında öder, aksatmazsanız düşük limitli kartı kredi notunuzu yükselterek yüksek limitli kredi kartı haline getirebilirsiniz. Ev hanımları eğer çektikleri bu krediyi ödeyemez ise bankalar diğer müşterilerine nasıl işlem uyguluyorsa aynı işlemi ev hanımlarına da uyguluyor. Bankadan çektiğiniz krediyi iki ay art arda ödeyemediğinizi varsayalım. Banka size 30 gün süre tanır ve borcun tamamını ödemenizi ister. Bu dönemde yasal işlemler başlatma hakkına da sahiptir. Ev hanımlarına kredi alma konusunda hemen hemen tüm bankalar kolaylık sağlamakla kalmayıp güncel kampanya ve teşviklerden yararlandır konusunda da yardımcı olmaktadır.

Ev Hanımları Kredi Çekebilir mi?

Bankaların belirttiği kuralları tamamlayan ev hanımları krediyi yukarıdaki bankalardan çekebilir. Her bankanın şartları birbirinden farklı olabilir. Kredi ekeceğiniz bankanın kredinizi onaylaması takdirin de ev hanımları ihtiyaç kredisine sahip olabilir.

Ev Hanımlarının Kredi Çekme Şartları

Kredi borcunun ödeneceğine dair gelir belgesi, yasal ve idari takibinin bulunmaması, ipotek gösterilecek mal için eş onayı ve varsa eğer kredi taksitlerinin aylık gelirini yarısını geçmemesi

This div height required for the sticky sidebar